+420 721 158 854
tereza@fungl.cz

Fotodokumentace

Abyste se mohli chlubit, v jak strašném stavu to křeslo po babičce bylo a jak nádherné je teď, ale také pro mou pozdější kompletaci složitějších kusů nábytku.

Demontáž

Nábytek demontuji pro snadnější opravu jednotlivých dílů. Většinou také opravím nebo nahradím nábytkové spoje (kolíky, čepy, atd.), které bývají poškozeny, aby byla dotyčnému kusu navrácena jeho původní pevnost.

Oprava

Začnu konstrukčními opravami od zpevnění rozviklaných nožek, přes doplnění chybějících částí, až po podlepení či nahrazení chybějící dýhy. Provedu asanaci dílů napadených červotočem či plísní. Vyčistím nebo odstraním poškozenou povrchovou úpravu, poté následuje ruční broušení a příprava na novou povrchovou úpravu.

Povrchová úprava

Pro dosažení požadovaného odstínu dřeva používám lihová mořidla, na ně nanáším několik vrstev speciálního tvrdého voskového oleje. Voskový olej zachová a zvýrazní přirozenou texturu dřeva, dodá mu hedvábný lesk a učiní ho odolným vůči skvrnám a přípravkům běžně používaným v domácnosti. Také odpuzuje vodu a je odolný vůči oděru, nehrozí u něj oprýskání, nepraská a neodlupuje se.

Barvy, které používám, jsou šetrné jak k životnímu prostředí, tak i k dětem a dospělým.

Všechny použité materiály jsou také vhodné pro přímý styk s potravinami.

Veškeré fotografie na webových stránkách jsou skutečné realizace.

Kontakt


Bc. Tereza Jakubíčková, DiS.
Lidická 40,
Brno 602 00
IČ: 05924073